Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire taxa auto.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire taxa auto.

Am nevoie de putin ajutor ca sa inteleg de ce mi se refuza restituirea taxei auto pe persoana juridica. Multumesc.
Vad ca nu mai pot pune poza cu scrisoarea de raspuns. :(
sandman, utilizator
Cine va refuza?
In ce conditii a fost justificat acest refuz?
Scrie asa: "Nu putem da curs solicitarii dvs., potrivit OUG 52/2017, restituirea sumelor se realizeaza pe baza deciziilor emise de organul fiscal." Adica ANAF, iar eu am depsu cererea la ANAF! Nu inteleg nici eu. Taxa a fost platita in 2007 la acizitionarea din magazin a unui autoturism.