avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 160 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire taxa auto.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire taxa auto.

Am nevoie de putin ajutor ca sa inteleg de ce mi se refuza restituirea taxei auto pe persoana juridica. Multumesc.
Vad ca nu mai pot pune poza cu scrisoarea de raspuns. :(
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Octombrie 2017
sandman, utilizator
Cel mai recent răspuns: sandman , utilizator 16:06, 28 Octombrie 2017
Cine va refuza?
In ce conditii a fost justificat acest refuz?
Scrie asa: "Nu putem da curs solicitarii dvs., potrivit OUG 52/2017, restituirea sumelor se realizeaza pe baza deciziilor emise de organul fiscal." Adica ANAF, iar eu am depsu cererea la ANAF! Nu inteleg nici eu. Taxa a fost platita in 2007 la acizitionarea din magazin a unui autoturism.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto Alina0688 Alina0688 Buna ziua. Ce se intampla cu persoanele juridice care n-au apucat sa depuna cerere de restituire a taxei auto conf. O.U.G. 52/2017, pentru toate ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa poluare pepystef pepystef Pentru recuperare taxa am nevoie de copie talon inmatricularepe care nu-l mai am deoarece am vandut autovehiculul. Detin copie carte si copie chitanta . Cum ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare se poate recupera si de catre mostenitori? umircea2015 umircea2015 Referitor la OUG 52/2017, Tatal meu care a detinut un autoturism Logan cumparat in anul 2008 si pentru care a platit o taxa de poluare in valoare de 1095 lei, ... (vezi toată discuția)