Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare contract

Buna seara!sunt angajata la o firma si as dori sa plec in alta tara cateva luni,un an si nu as vrea sa pierd locul asta de munca.se poate suspenda contractul in perioada cat as lipsi eu si la intoarcere sa pot reveni la actuala firma ?fara sa fie nevoie de demisie.
Exista aceasta posibilitate.. insa verificati la nivel de angajator care este durata maxima a CFP - concediu fara plata - care se poate acorda..
Multumesc frumos!