Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile Trafic de persoane
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

Trafic de persoane

Buna ziua ! Am o întrebare! Duminica 29.10.2017 iubitul meu a fost reținut in Italia pentru trafic de persoane , dosar din 2014! Mâine are loc interogarea la tribunal ! Poate sa scape doar cu suspendare sau cu Interdicție in Italia ,nu avea probleme legale ! Va mulțumesc si va rog sa imi răspundeți cu toată sinceritatea!
Trafixcul de persoane este o infractiune grava. In opinia mea nu are sanze sa obtina suspendare.
In cel mai fericit caz ...masuri alternative ( repet in caz fericit,...depinde ce-i in dosar si care e rolul lui in speta). ..cel mai probabil arest la domiciliu daca are posibilitate in Italia.