Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... sotia romana din buzau refuza vizita tatalui biologic ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

sotia romana din buzau refuza vizita tatalui biologic italin fara motiv, desi acesta a recunoscut copilul, ii poarta numele si plateste pensia lunara

Ce este de facut.?
Buna ziua,
Tatal sa obtina o sentinta judecatoreasca prin care sa se stabileasca un program de vizita al minorului si, ulterior, sa se adreseze unui executor judecatoresc.