Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cum sa formulez o cetere catre primar pentru a repara ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cum sa formulez o cetere catre primar pentru a repara o ulița locuită pe care nu au mai reparato de zeci de ani

cum trebuie sa ma adresez in scris primarului sa repare drumul unde locuiesc si plătesc taxe si impozite anuale la primarie deoarece nu mai poți circula nici cu piciorul cînd ploua! si nici nu exista nici un bec pe nici un stîlp!
Formulati cerere oficiala catre edilul localitatii,cerere pe care o inregistrati la secretariatul autoritatii
Edilul,daca are prevazut in bugetul de venituri si cheltuieli sau daca detine fonduri speciale,poate dispune repararea drumului,eventual iluminarea acestuia