Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Care sunt taxele judiciare de timbru pentru daunele ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Care sunt taxele judiciare de timbru pentru daunele materiale și morale?

Daca se solicita, daune morale si materiale, se plateste vreo taxa?
Care este valoarea acesteia?
Admin, administrator
Da, platiti doua taxe, una pentru daunele morale si alta pentru daunele materiale.
Taxele se calculeaza separat la valoarea pretentiilor.