Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Radiere firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Radiere firma

Buna ziua,
Am 2 societati comerciale pe care as dori sa le radiez de la Registrul Comertului.
Prima firma are datorii la Anaf de 35000 lei reprezentant taxe pe impozite si Tva.
Cea de a 2 a firma are datorii de 13000 lei taxe reprezentand Tva si impozite la Anaf si 22000 lei catre 3 firme cu care am colaborat.
Va rog sa imi spunteti daca exista o procedura LEGALA pentru a inchide aceste 2 societati cu datoriile existente.
Va multumesc!
Fara plata datoriilor la bugetul de stat, nu exista cale LEGALA!