avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Radiere firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Radiere firma

Buna ziua,
Am 2 societati comerciale pe care as dori sa le radiez de la Registrul Comertului.
Prima firma are datorii la Anaf de 35000 lei reprezentant taxe pe impozite si Tva.
Cea de a 2 a firma are datorii de 13000 lei taxe reprezentand Tva si impozite la Anaf si 22000 lei catre 3 firme cu care am colaborat.
Va rog sa imi spunteti daca exista o procedura LEGALA pentru a inchide aceste 2 societati cu datoriile existente.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru Georgescu , Contabil 15:35, 1 Noiembrie 2017
Fara plata datoriilor la bugetul de stat, nu exista cale LEGALA!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva incasat abuziv rzvmnd rzvmnd Va salut cu respect! Am o societate medicala infiintata in 1992, cu obiect de activitate asistenta stomatologica. In anul 2003 s-a dat legea pt. scutire de ... (vezi toată discuția)
Lichidare s.r.l. km km Am o societate cu raspundere limitata la care sunt asociat unic, fara salariati, fara activitate, fara puncte de lucru, fara datorii (in afara de o mica suma ... (vezi toată discuția)
Modificare statut craft craft Buna ziua, Nu reusesc sa gasesc legea privind modificarea statutului. Daca am datorii catre stat reprezentand TVA si impozit pot modifica in statutul firmei ... (vezi toată discuția)