Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Primul termen in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Primul termen in instanta

Buna ziua, sunt reclamanta intr-un proces de succesiune in instanța; deși toate părțile implicate sunt de acord iar pârâții au trimis cerere de întâmpinare unde precizează ca sunt de acord cu, condițiile impuse de mine(reclamanta) .. nu s-a dat nici acum primul termen de judecată !
Știe cineva va rog, la cât timp se stabilește primul termen de judecată ?
Nerespectarea termenelor legale citate nu au sanctiune asa incat,in mod concret,termenele sunt orientative si depind de incarcarea fiecarei instante.
~ Conținut șters la cerere ~