Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cum se numesc partile intr-o plangere penala?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cum se numesc partile intr-o plangere penala?

cum se numesc partile intr-o plangere penala ?
partile intr-o plangere penala sunt partea vatamata si invinuitul.
In momentul depunerii plangerii penale partile se numesc victima si faptuitor. Doar daca s-ar fi incepurt urmarirea penala, partea impotriva careia se inderepta palngerea s-ar numi invinuit.
ContSters47264, utilizator