avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am dreptul sa scriu pe hartie si sa citesc argumentele ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am dreptul sa scriu pe hartie si sa citesc argumentele in fata judecatorului ?

Sau trebuie sa memorez tot ce vreau sa zic ?
Ultima modificare: Marți, 7 Noiembrie 2017
tyty2010, utilizator
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 11:30, 8 Noiembrie 2017
Buna seara,
Daca sunteti martor DA daca sunteti parte puteti sa aveti notite sau sa depuneti note de sedinta cu tot ce doriti sa spuneti.
Puteti nota ce vreti sa spuneti,nu puteti sa cititi ca pe o lectura,memorati cateva idei(fraze) si depuneti concluzii scrise/note sedinta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nota de sedinta- continut popescusebastian popescusebastian sant nou si nu stiu sa fac o nota de sedinta . Am recurs intrun proces penal pentru insusirea unor bani.Ce trebuie sa contina nota de sedinta. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Note scrise Gheorgheni Alina G Gheorgheni Alina G cu cat timp inainte de termen se pod depune notele scrise? am auzit ca inainte cu 3 zile dosarul ajunge la judecator si nu se mai poate!? (vezi toată discuția)
Bună seara ! vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns. ... oanaportar oanaportar Bună seara ! Vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns. - se spune în lege că: instanţa ar trebui să declare închisă cercetarea procesului ... (vezi toată discuția)