Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am dreptul sa scriu pe hartie si sa citesc argumentele ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am dreptul sa scriu pe hartie si sa citesc argumentele in fata judecatorului ?

Sau trebuie sa memorez tot ce vreau sa zic ?
tyty2010, utilizator
Buna seara,
Daca sunteti martor DA daca sunteti parte puteti sa aveti notite sau sa depuneti note de sedinta cu tot ce doriti sa spuneti.
Puteti nota ce vreti sa spuneti,nu puteti sa cititi ca pe o lectura,memorati cateva idei(fraze) si depuneti concluzii scrise/note sedinta