avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA

Sunt angajata din 01.10.2011, insttitutie publica, din 03.05.2016 am intrat in concediu crestere copil,
Va rog cata vechime am in munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:01, 8 Noiembrie 2017
Calculati din data angajarii plus concediu de cresterea copilul ( este considerat stagiu la vechimea in munca )
"stagiu la vechimea in munca " - unde este mentionata aceasta sintagma?

@ lyly64

Daca ati lucrat in continuu , aveti o vechime in munca de 6 ani si o luna (pana la 01.11.2017)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu creste copil tata Pavel.Dumitru Pavel.Dumitru Suntem o familie care are un copil care face varsta de 20 luni pe 01.11.2017. Sotia se afla in concediul de crestere copil de la inceput pana in prezent ... (vezi toată discuția)
Cotizare pensie ani de facultate si concediu de crestere copil GabrielaMax GabrielaMax Buna ziua, Ma puteti lamuri, va rog, in legatura cu cateva aspecte legate de stagiul de cotizare si de vechimea in munca pentru calculul pensiei mele? Eu ... (vezi toată discuția)
Ani vechime in munca 660515 660515 La terminarea liceului m-am angajat cu carte de munca si am lucrat 6 luni(din luna octombrie 1984 pana in martie 1985), apoi in acelasi an 1985, am intrat la ... (vezi toată discuția)