Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... actiune de granituire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

actiune de granituire

Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca avocatul paratilor are dreptul (fara nici un consultant de specialitate) sa ceara anularea cererii de recuzare a expertului topograf solicitata de reclamant si de ce?
Nu exista reglementata de codul de procedura civila anularea cererii de recuzare.

Ana-Maria Pînzaru a scris:

Nu exista reglementata de codul de procedura civila anularea cererii de recuzare.

Dar faptul ca avocatul paratilor cere anularea recuzarii expertului nu denota faptul ca expertul tine cu ursul. Cum pot folosi in instanta acest lucru?