Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Unde platesc contributiile salariale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Unde platesc contributiile salariale

Buna ziua. Va adresez aceasta intrebare avand in vedere ca e prima data cand platesc datoriile salariale. Intrebarea mea este daca depun foile de varsamant tot la trezorerie si daca trebuie sa fac separat pentru contributii si pentru impozit? Multumesc de raspuns!
Pentru plata cu numerar, intocmiti 2 foi de varsamant, una pentru contributii sociale si una pentru impozit.Puteti face plata si cu ordin de plata,banuiesc ca aveti cont bancar.
Multumesc de raspuns! Da am cont bancar!