Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur laptop
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur laptop

Buna seara. Am cumparat pe data de 7.11.2017 un laptop de la pc garage. Astazi in data de 17.11.2017 am facut cerere de retur deoarece hardul se misca foarte greu si este un laptop destul de scump. Laptop ul a fost ridicat din magazin de catre mine. Azi am trimis un mail la ei si mi au spus ca am voie doar in 2 zile de la data achizitiei sa fac retur.. Este adevarat acest lucru?? Stiam ca ai voie sa faci retur in 14 zile sau 30 de zile nu mai stiu exact..
~ Conținut șters la cerere ~
Nu l am probat in magazin.. am plecat din buc imediat spre ploiesti deoarece ma grabeam. Am facut o cerere de retur astept sa vad raspunsul.