Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Denigrarea si insulta pe Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Denigrarea si insulta pe Facebook

Buna ziua!
As avea o intrebare, cui ma adresez pentru o plangere impotriva unei persoane care de o buna perioada denigreaza si insulta pe retelele de socializare?
Multumesc!
Diana H., utilizator
Gasiti aici informatii utile: www.avocatnet.ro/articol_230...
Multumesc de raspuns!
Am incercat sa vorbesc cu adminii acelui grup si niciun rezultat. Acea persoana este protejata de acestia. Jigneste si lezeaza pe oricine, inclusiv pe mine, am si dovezi, si as dori sa ii fac o plangere pentru asta, dar nu stiu unde, pentru ca altfel nu se va potoli. Multumesc!
Diana H., utilizator
Puteti incerca o actiune in instanta.
Un proces costa nervi, timp si bani si s-ar putea sa nu dea niciun rezultat.
Prin proces civil se pot rezolva toate problemele.
Aveti dreptul si la daune materiale si morale dar trebuie dovedite.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat