avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1057 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Denigrarea si insulta pe Facebook
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Denigrarea si insulta pe Facebook

Buna ziua!
As avea o intrebare, cui ma adresez pentru o plangere impotriva unei persoane care de o buna perioada denigreaza si insulta pe retelele de socializare?
Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Noiembrie 2017
Diana H., utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 12:03, 29 Noiembrie 2017
Gasiti aici informatii utile: www.avocatnet.ro/articol_230...
Multumesc de raspuns!
Am incercat sa vorbesc cu adminii acelui grup si niciun rezultat. Acea persoana este protejata de acestia. Jigneste si lezeaza pe oricine, inclusiv pe mine, am si dovezi, si as dori sa ii fac o plangere pentru asta, dar nu stiu unde, pentru ca altfel nu se va potoli. Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 19 Noiembrie 2017
Diana H., utilizator
Puteti incerca o actiune in instanta.
Un proces costa nervi, timp si bani si s-ar putea sa nu dea niciun rezultat.
Prin proces civil se pot rezolva toate problemele.
Aveti dreptul si la daune materiale si morale dar trebuie dovedite.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Noiembrie 2017
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Posibilitate obtinere daune morale LawSeeker LawSeeker Buna ziua, Incerc sa fiu cat de concis, dar pot oferi detalii cerere, deci nu va sfiiti nici cu intrebarile. Am 47 de ani, casatorit de 26, o fiica de 25 si ... (vezi toată discuția)
Insulte si jigniri pe o retea de socializare popecsu popecsu As dori sa stiu daca insultele si jignirile publice pe o retea de socializare pot fi sanctionate si cum. (vezi toată discuția)
Afirmatii calomnioase publicate pe internet onyxonyx onyxonyx buna ziua caut un avocat care sa ma ajute sa inlatur anumite articole publicate pe diverse site-uri care calomniaza firma la care lucrez . Precizez ca ... (vezi toată discuția)