avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... incetare contract prestari servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

incetare contract prestari servicii

Am un contract pe 2 ani cu o firma de contabilitate. Vreau sa incetez acest contract inainte de acest termen. Trebuie sa trimit o notificare in acest sens? Daca firma nu accepta, ce pot face?
Cel mai recent răspuns: Ema Cosma , Consilier juridic 14:54, 19 Noiembrie 2017
În cuprinsul contractului nu aveți menționate condițiile și modalitățile de incetare a contractului.?
Am: la termen sau anticipat, prin acordul partilor
Vedeti la anticipat care sunt condtiile de incetare a contractului si aplicati-le.
pai daca una din parti nu e de acord ce se poate face?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare contract de comodat cls cls Buna ziua. Am o intrebare pt dvs : cum pot inceta un contract de comodat? Precizez urmatoarele: in primul rand , eu sunt comodatarul; contractul a fost ... (vezi toată discuția)
Preaviz contract de colaborare ContSters153418 ContSters153418 Sunt angajata cu contract de colaborare cu drepturi de autor. Vreau sa stiu daca imi dau demisia, este nevoie de preaviz? Mentionez ca angajatorul meu face ... (vezi toată discuția)
Incetare contract babysee babysee Buna ziua, am o nelamurire: pot solicita incetarea unui contract de p-s avand in vedere ca in cuprinsul lui s-a omis inserarea unor clauze legate de ... (vezi toată discuția)