Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... incetare contract prestari servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

incetare contract prestari servicii

Am un contract pe 2 ani cu o firma de contabilitate. Vreau sa incetez acest contract inainte de acest termen. Trebuie sa trimit o notificare in acest sens? Daca firma nu accepta, ce pot face?
În cuprinsul contractului nu aveți menționate condițiile și modalitățile de incetare a contractului.?
Am: la termen sau anticipat, prin acordul partilor
Vedeti la anticipat care sunt condtiile de incetare a contractului si aplicati-le.
pai daca una din parti nu e de acord ce se poate face?