Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... extras de carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

extras de carte funciara

buna ziua, am dobandit un imobil (eu si sotia)in anul 1983in baza unui contract de intretinere emis de Notariatul de Stat. Dobandit prin conventie cota 1/1, sarcina intretineriiin favoarea unei rude care in anul 2002 a decedat. Ce trebuie sa fac ? cu multumiri
Trebuie mers la OPCI cu certificatul de deces in original + copie legalizata, se face o cerere de radiere a sarcinii de intretinere ,se achita o taxa si in cateva zile se emite un CF fara sarcina intretinerii.