Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat actionar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat actionar

Buna seara. Parintii mei detin 2 certificate de actionar OIL TERMINAL. Tatal meu a decedat( 1999,)iar mama mea ,in urma succesiuni (2003),a devenit mostenitor. Eu ,fiica lor ,cu acordul mamei mele. ,as dori sa trec aceste certificate pe numele meu . Care sunt etapele? Va multumesc anticipat.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna seara! Actiunile sunt nominative si sunt mentionate in certificatul de mostenitor . Mentionez ca aceste certificate de actionar nu au fost tranzactionate niciodata! Anul eliberarii este 1996.