Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordonanța presedentiala suplinire acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordonanța presedentiala suplinire acord

Buna seara!Am și eu nevoie de un sfat.Baiatul meu de 13 ani se afla in țara ,eu locuiesc in strainatate ,el are domiciliul la părinții mei.Baiatul își dorește f mult sa vina in vacanța de vara.Intrucat eu am dreptul de concediul doresc sa îl iau când sunt in concediu o luna in Iulie .Pot folosi ordonanța presedentiala ?Sau pot face acțiune in instanța pentru suplinire acord ??Tatal refuza sa semneze pe motiv ca nu îl mai aduc înapoi.Rog mult dacă ma poate ajuta cineva.Am vorbit cu avocat și mi-A spus ca nu pot ca nu e urgentă.Multumesc
Deschideţi 2 acţiuni-una de suplinire acord-proces de fond şi una de ordonanţă preşedinţială.Puteţi cere 2 vacanţe la dv. în funcţie de vacanţele copilului şi iată-există urgenţa, fiindcă există şi vacanţă de iarnă, şi intersemestrială, şi de Paşti...
Mulțumesc!!