avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis auto

Pot conduce dacă am permisul suspendat și am depus contestație dar nu am ajuns la judecătorie sa iau certificat de grefa și pe urma sa ridic permisul?
Indicat ar fi sa nu o faceti.
Politia nu are cunostinta despre plangerea dvs si, din punctul lor de vedere, aveti permisul suspendat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate circula cu certificatul de grefa ? pinnutz_789 pinnutz_789 Buna ziua ! Mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru 90 de zile pentru viteza. Am avut dovada de circulatie 15 zile, iar in timpul acesteia am facut ... (vezi toată discuția)
Un mic ajutor, va rog: ridicare permis, certificat grefa, inceperea up AlexDragos AlexDragos Buna ziua. Problema mea este urmatoarea: Unui prieten i-a fost retinut permisul de conducere pentru o contraventie. Ulterior a facut contestatie, iar dupa ... (vezi toată discuția)
Am permisul suspendat, am circulat cu certificatul de grefa si am fost prins sfghhgfg sfghhgfg eu am depus plangere la judecatorie pt ca eu consider k permisul mi s-a suspendat mai mult abuziv am luat certificatul de grefa si nu m-am dus sa ridic ... (vezi toată discuția)