Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

Buna seara,sunt divortata de 4 ani,am aflat de curand ca fostul sot a deschis actiune de partaj.Eu sunt plecata din tara,si nu pot ajunge la procese,si nu am aparator.Care credeti ca ar fi decizia judecatorului?Avem impreuna doua imobile.
Avand in vedere ca este o valoare mare, ar fi bine sa aveti un aparator, din moment ce nu va puteti prezenta. Nu stim ce aparari formuleaza sotul si ce anume solicita
AvTudor_com, utilizator
Ca sa nu aveți surprize neplăcute la proces este bine sa va apărați angajând avocat.
Multumesc!