Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lichidare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lichidare

Prima data acum aproape 2 luni, i-am trimis sms angajatorului rugand sa-mi comunice cand pot ridica banii de lichidare si cartea de munca. Dupa 1 luna, mi s-a comunicat doar ca pot ridica cartea de munca. Am fost plecat in luna de miere. Joia trecuta (09.10.2009), am ridicat cartea de munca. Si am trimis iar mail rugand sa mi raspunda prin mail cand pot ridica banii. Pana acum, nu mi-a raspuns. Ce urmeaza sa fac? Sa fac o sesizare la ITM? Mi-am dat demisia pe 5 august si nu am respectat preaviz..Mentionez ca eu sunt deficient de auz.
vladutepes, utilizator
multumesc tuturor! Azi am sa fac asa cum ati spuns.. Revin!