Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul angajator imi cere contractul de munca de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul angajator imi cere contractul de munca de la fostul job

Este normal ca noul angajator sa imi solicite pt angajare printre alte documente si contractul de munca de la vechiul job???
:))))) logic ca NU !!!!!!
Potrivit practicii uzitate, nicio angajare nu poate fi conditionata de prezentarea unor documente în afară documentelor necesare angajării.