avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1442 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul angajator imi cere contractul de munca de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul angajator imi cere contractul de munca de la fostul job

Este normal ca noul angajator sa imi solicite pt angajare printre alte documente si contractul de munca de la vechiul job???
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:47, 26 Noiembrie 2017
:))))) logic ca NU !!!!!!
Potrivit practicii uzitate, nicio angajare nu poate fi conditionata de prezentarea unor documente în afară documentelor necesare angajării.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. as avea mare nevoie de sfaturi privind urmatoarea ... DanaNi DanaNi Buna seara. As avea mare nevoie de sfaturi privind urmatoarea situatie. Acum aproape o saptamana mi-am depus demisia din cauza ca nu am mai primit salariul de ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post daniancu06 daniancu06 Buna ziua. Lucrez la o multinationala in domeniul IT in Bucuresti. Intr-o zi de la inceputul lunii februarie am fost anuntat ca de a 2-a zi mi s-a desfiintat ... (vezi toată discuția)
Nu se primeste cartea de munca rominaduca rominaduca O firma nu a platit pentru multe luni CAS-ul si nu poate preda astfel fostilor angajati cartea de munca.Ce poate face fostul angajat pentru a se putea angaja ... (vezi toată discuția)