Forum Discuţii juridice Executare silită Teren neintabulat
Discuție deschisă în Executare silită

Teren neintabulat

Buna ziua daca am casa trecuta doar in registru agricol si e neintabulata iar pamantu de sub ea are alt propietar si e neintabulat.creditorii ma pot exrcuta?
Și ce contează`? Terenul e al lui, casa e a altuia. Poate cel mult să-i ceară chirie celui care o va cumpăra, sau să-i vândă terenul de sub casă dacă ajung la o înțelegere privind prețul.