Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog ajutati-ma!!! - executare imobil neîntabulat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog ajutati-ma!!! - executare imobil neîntabulat construit pe terenul altcuiva

Buna daca am doar autorizatie de constructie pe numele meu iar terenul de sub casa are alt propietar si e neintabulat ,daca casa se executa ce se intampla cu terenul peopietarului?
Manuela Rășină, administrator
Casa are doar autorizatie de constructie pe numele sotului iar terenul e a socrului.vrea sa ne execute un vecin pt ca vrea 50.000 de euro