Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reintoarcere in concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reintoarcere in concediu crestere copil

Buna ziua. Am un copil in varsta de 1an, m-am intors la serviciu timp de 2 luni pentru a da cateva examene de grad si acum as dori sa ma reintorc in concediu de crestere copil pana la 2 ani. Stiu ca este posibil, insa am o nelamurire. Daca ma reintorc in concediu, la plata indemnizatie intra in calcul si cele 2 luni pt care am lucrat, sau se vor calcula fix cele 12 luni inainte de a naste?
Se iau in considerare cele 12 luni eligibile dinaintea de nasterea copilului.