avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Notificare avocat ca noi nu ne-am respectat contactul
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Notificare avocat ca noi nu ne-am respectat contactul

Buna ziua, am si eu o problema am un contract de colaborare pentru web design incheiat cu o societate, dupa ce am creat site-ul pentru societatea respectiva administratorul nu a mai dorit site-ul cerand banii care au fost platiti in avans inapoi si acum trimitand o notificare de la un avocat ca noi nu ne-am respectat contactul.
Cum se procedeza in astfel de cazuri ?
Ultima modificare: Marți, 28 Noiembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Ion83 , utilizator 13:33, 28 Noiembrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
pretinde ca site-ul nu a fsot livrat....desi are acces la el ( partea din fata si ce de administrator )
si parcursul dezvoltarii site-ului a venit cu tot felul de cerinte, care nu sunt trecute in contract, desi ele au fost implementate
Ultima modificare: Marți, 28 Noiembrie 2017
Ion83, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pt. raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii it Ion83 Ion83 Buna ziua, am un client care pretinde ca contractul de colaborare pt. prestati servicii IT nu a fost indeplinit, adica este vorba de crearea unu site web, unde ... (vezi toată discuția)
Folosirea in scopuri publicitare a site-ului unei companii Rucsandram Rucsandram Buna ziua, Firma noastra a colaborat cu o firma pentru realizarea unui magazin online. Dupa intreruperea colaborarii, in conditii nu tocmai profesionale (a ... (vezi toată discuția)
Creare web site contract colaborare gabiifrim gabiifrim Buna ziua, Am contract de colaborare cu o firma care are cod caen pentru create web site si creatie grafica. Intrebare Imi pot face un site, eu ca si ... (vezi toată discuția)