Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grup Facebook
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grup Facebook

Buna seara. Am infiintat un grup inchis Facebook, impreuna cu fostii colegi de munca. Grupul are un nume care poate fi considerat defaimator de catre fosta firma (in numele grupului este specificat clar numele firmei). Pot avea necazuri din aceasta cauza?
Perspico, utilizator
"Pentru încălcarea drepturilor nepatrimoniale, persoana juridică poate pretinde despăgubiri, materiale sau morale, precum şi alte mijloace de reparare a prejudiciului, şi poate să utilizeze mijloacele de apărare a drepturilor personalităţii."
Dreptul la imagine al societatii in mediul online
[ link extern ]