avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mi-a expirat cartea de identitate și am examen auto ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mi-a expirat cartea de identitate și am examen auto în curând. Cum îl pot da în aceste condiții?

buletin expirat,cum pot da sala auto in aceste conditii?(numai am timp sa imi fac alt buletin)
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Decembrie 2017
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: prunamarian , utilizator 13:20, 9 Decembrie 2017
Dacă mergeți luni dimineață eu zic că o s-o aveți.
Rețineți ce v-am scris în primul mesaj:
Ar trebui să mergeți la Evidență fără unul dintre actele sau documentele necesare (lipsă certificat de naștere sau contract de spațiu).


După ce susțineți examenul vă duceți cu tot ce trebuie și vă faceți CI cu termen lung.
O sa merg fara certificat de nastere.o sa va transmit daca am reusit sa imi fac carte in timp util si daca am putut da examenul cu ea.Multumesc!
Am reusit sa imi fac in timp util cartea provizorie si am putut sustine examenul teoretic auto cu aceasta carte, care de altfel l-am promovat.Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot susține examenul auto fără buletin? Malinaamalia Malinaamalia Buna ziua! Ma numesc Bleoju Amalia Malina, pe 09.05.2019 la ora 12:55 sunt programată pentru examenul auto la DRPCIV Vaslui. De curând mi am pierdut ... (vezi toată discuția)
Expirare buletin rusualexandra rusualexandra Am un salariat care are buletin expirat de 2 luni, cum sa procedez : i-l tin in continuare sau i-i desfac contractul (care litera din Codul Muncii ?) A spus ca ... (vezi toată discuția)
Reinnoire carte de identitate dan6 dan6 Salut, Trebuie sa imi schimb cartea de identitate deoarece a expirat ieri. Am cateva intrebari legate de acest subiect. Mentionez ca pentru o parte din ... (vezi toată discuția)