Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mi-a expirat cartea de identitate și am examen auto ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mi-a expirat cartea de identitate și am examen auto în curând. Cum îl pot da în aceste condiții?

buletin expirat,cum pot da sala auto in aceste conditii?(numai am timp sa imi fac alt buletin)
Manuela Rășină, administrator
Dacă mergeți luni dimineață eu zic că o s-o aveți.
Rețineți ce v-am scris în primul mesaj:
Ar trebui să mergeți la Evidență fără unul dintre actele sau documentele necesare (lipsă certificat de naștere sau contract de spațiu).

După ce susțineți examenul vă duceți cu tot ce trebuie și vă faceți CI cu termen lung.
O sa merg fara certificat de nastere.o sa va transmit daca am reusit sa imi fac carte in timp util si daca am putut da examenul cu ea.Multumesc!
Am reusit sa imi fac in timp util cartea provizorie si am putut sustine examenul teoretic auto cu aceasta carte, care de altfel l-am promovat.Multumesc!