Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt magazin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt magazin

am o mare durere... o prietena a furat din magazin in valoare de 200 ron , a venit politia si asteapta o amenda. Dupa o luna a ferat din acelasi magazin de 900 de ron a platit ceea ce a luat dar a venit politia, a fost dusa la sectie amprentata si fotografiata. Va rog sa-mi spuneti la ce se poate astepta....

MII de multumiri
Chiar initiatorul topicului a spus ca:
a furat prima data de 200 de lei
a doua oara de 900 de lei

Oricat ar da vina pe criza 1100 de lei este totusi o suma (aproximativ 100 de gaini,). :D
Gabriela Mihai, Avocat
:DGabrielaA a scris:

Chiar initiatorul topicului a spus ca:
a furat prima data de 200 de lei
a doua oara de 900 de lei

Oricat ar da vina pe criza 1100 de lei este totusi o suma (aproximativ 100 de gaini,). :D

:D:D:D cred ca mai putine gaini, fiindca au crescut preturile:D