avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt magazin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt magazin

am o mare durere... o prietena a furat din magazin in valoare de 200 ron , a venit politia si asteapta o amenda. Dupa o luna a ferat din acelasi magazin de 900 de ron a platit ceea ce a luat dar a venit politia, a fost dusa la sectie amprentata si fotografiata. Va rog sa-mi spuneti la ce se poate astepta....

MII de multumiri
Cel mai recent răspuns: F.V. Strauß , Consilier juridic 17:12, 15 Octombrie 2009
Chiar initiatorul topicului a spus ca:
a furat prima data de 200 de lei
a doua oara de 900 de lei

Oricat ar da vina pe criza 1100 de lei este totusi o suma (aproximativ 100 de gaini,). :D
Ultima modificare: Joi, 15 Octombrie 2009
Gabriela Mihai, Avocat
:DGabrielaA a scris:

Chiar initiatorul topicului a spus ca:
a furat prima data de 200 de lei
a doua oara de 900 de lei

Oricat ar da vina pe criza 1100 de lei este totusi o suma (aproximativ 100 de gaini,). :D



:D:D:D cred ca mai putine gaini, fiindca au crescut preturile:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt calificat , va rog sa ma ajutati! robertkori robertkori Acum ceva timp in urma, am vrut sa fac o gluma unui vecin, si i-am luat bicicleta din fata blocului,acesta fiind beat intr-un magazin. I-am dat bicicleta unui ... (vezi toată discuția)
Care e pedeapsa? danaa1 danaa1 Care este pedeapsa pentru furt calificat si distrugere? Va fi o pedeapsa cu suspendare sau pedeapsa cu executare? Persoanele ce au savarsit infractiuniile de ... (vezi toată discuția)
Furt de camera video dintr-un supermarket lorennnaaa lorennnaaa Buna ziua as vrea sa-mi spuneti ce patesc daca am fost prins intr-un supermarket luand o camera video in valoare de 900 lei..mentionez ca a venit politia la ... (vezi toată discuția)