Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum să-l decad pe tatăl minorei din drepturi
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum să-l decad pe tatăl minorei din drepturi

Buna am o antrebare nu santem cununati si santem despartiti de 11 anti si avem o fetita de 13 ani si eu cu copii santem stabiliti an austria cum pot rezolva de aicea din austria sal scoat din drepturi pentruca n
umi plateste nici pensie alimentara pentru copil
Manuela Rășină, administrator
Desigur, se poate formula o actiune in instanta prin care sa se stabileasca exercitarea autoritatii exclusive asupra copilului doar de catre dumneavoastra.
Si daca il scoateti din drepturi, va vine pensia ?