avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum să-l decad pe tatăl minorei din drepturi
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum să-l decad pe tatăl minorei din drepturi

Buna am o antrebare nu santem cununati si santem despartiti de 11 anti si avem o fetita de 13 ani si eu cu copii santem stabiliti an austria cum pot rezolva de aicea din austria sal scoat din drepturi pentruca n
umi plateste nici pensie alimentara pentru copil
Ultima modificare: Joi, 14 Decembrie 2017
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:24, 14 Decembrie 2017
Desigur, se poate formula o actiune in instanta prin care sa se stabileasca exercitarea autoritatii exclusive asupra copilului doar de catre dumneavoastra.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Si daca il scoateti din drepturi, va vine pensia ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie copil minor ciancu ciancu Buna ziua As dori sa-mi sati un sfat. Am trait 7 ani in concubinaj cu o persoana. Din relatia noastra a rezultat un copil minor. Relaţia noastră nu a fost ... (vezi toată discuția)
Cum procedez @12345 @12345 Buna.Am 19 ani si am o fetita de 1 an si 9 luni ,cu tatal copilului mam despartit si el nu a vrut sa mai am nicio legatura cu fata a mutato ,ma blocat peste ... (vezi toată discuția)
Divort anita18@gmx.at anita18@gmx.at Am o fetitä näscutä in Austria,tatäl Austriac,am divorzat de comun acord,fetita rämine la mine,eu am hotärit sä-mi reiau numele de fatä,iar fata ... (vezi toată discuția)