Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Facultate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Facultate

Facultatea făcută la zi se consideră perioadă de cutizare?
kovacs_stefan, utilizator
Este stagiu asimilat si intra in calculul pensiei de limita de varsta si de invaliditate.
~ Conținut șters la cerere ~
H.G.257/2011

Art. 76
(1) Actele la care se face referire la art. 103 alin. (2) din lege sunt, dupa caz:

diploma de absolvire a invatamantului universitar (original si copie) si adeverinta din care sa rezulte durata normala, perioada studiilor si faptul ca acestea au fost urmate la zi;