Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neinregistrare in Revisal a incetarii CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neinregistrare in Revisal a incetarii CIM

Ce pot sa fac daca angajatorul nu a inregistrat in Revisal incheierea CIM. Am scos un extras de la ITM si apar activa pe angajator cu aceeasi contract de munca pe doua locatii : la sediu in Bucuresti cat si la punctul de lucru. CIM a incetat de anul trecut din decembrie desi am cerut angajatorului de o saptamana sa opereze in Revisal raspunsul a fost ca ....,, va dura...., Eu trebuie sa depun actele pentru a beneficia de somaj , dosarul nu mi se ia deoarece eu figurez cu CIM activ . Ce pot sa fac ca sa-l determin pe angajator sa-mi inregistreze urgent incetarea CIM in Revisal ?
Sesizați ITM-ul.