Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau să divorțez, soțul nu vrea.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau să divorțez, soțul nu vrea.

Bună seara sunt moldoveanca însă am cetățenie Româna. Soțul ei Român. Avem o fetita născută în RepublIca Moldova are 3 luni. De cind neam căsătorit (19.04.17) soțul nu vrea să aibă grijă de noi. La momentul dat el e în Germania lucrează legal nu cunosc ce salariu are deoarece ma minte de fiecare data în jur de 1100 € . Ne trimite cite 200 € lunar știind ca am pierdut laptele din cauza lui și acum hrănesc copilul cu lapte artificial. Cu greu împing traiul . Ma numește păcătoasă jigodie proasta și zice ca eu și copilul suntem morți pentru el. Bea în fiecare zi. Viitor nu avem împreună. Nu mai rezist. Vreau divorț însă el nu vrea . Cum sa procedez sa ma despart de el.
Ultimul loc unde ati stat impreuna e Peris? atunci la Ilfov e competenta.
Liliana Gradinaru, Avocat