avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acord înfiere la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acord înfiere la notar

Bună ziua,
Exista un formular tip pentru acordul tatălui biologic la înfierea de către soțul mamei?

Concret. Cum trebuie sa arate declarația pe care biologicul o va da la notar? Și care sunt pașii de urmat ulterior?

Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters443083 , utilizator 10:28, 12 Decembrie 2017
Cam așa (aceasta fiind pentru ambii părinți):
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatia copilului din afara casatoriei yx32_angel yx32_angel Buna ziua! As dori sa expun o mica speta...pentru eventuale sfaturi. In urma unei relatii a luan nastere un copil, care acum are 7 anisori. Copilul nu a ... (vezi toată discuția)
Drepturi infiat costiconstantin costiconstantin buna ziua in anul 1978,am fost infiat de o familie cu acordul parintilor mei biologici. Dupa o luna de la infiere, mama adoptiva a decedat ,dupa moartea ... (vezi toată discuția)
Recunoastere copil de catere cetatean strain cont utilizator avocat.ro cont utilizator avocat.ro :(:oops:multumesc anticipat!am un copil de 7 ani pe care tatal lui nu l/a recunoscut.la 5 ani dupa nasterea lui mi/am gasit pe cineva care este acum sotul meu ... (vezi toată discuția)