Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acord înfiere la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acord înfiere la notar

Bună ziua,
Exista un formular tip pentru acordul tatălui biologic la înfierea de către soțul mamei?

Concret. Cum trebuie sa arate declarația pe care biologicul o va da la notar? Și care sunt pașii de urmat ulterior?

Va mulțumesc!
Cam așa (aceasta fiind pentru ambii părinți):
[ link extern ]