Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... SCHIMB DE TERENURI AGRICOLE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

SCHIMB DE TERENURI AGRICOLE

Buna ziua,

As dori un raspuns la urmatoarea situatie: impreuna cu sora mea am mostenit teren agricol aflat in mai multe parcele si am dori sa facem schimb intre noi astfel ca sa avem fiecare terenul mai compact. Mentionez ca avem fiecare certificat de mostenitor, iar intrebarea este daca inainte de a face schimul trebuie facut cadastrul si intabularea, intrucat acestea nu au fost facute la dezbatere succesiune. Va multumesc.
Se poate face suplimentar certificatului de mostenitor un partaj voluntar. Pentru detalii contactati notarul.