Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot fi acuzată pentru mărturie mincinoasă
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot fi acuzată pentru mărturie mincinoasă

Buna ziua stimate/ți doamne/domnii avocații .am o rugăminte la dumneavoastră dacă se poate. Am avut un proces de curând pentru custodia exclusiva pe care am și obținut o recent și eu am declarat că tatăl copiilor abuza sexual de mine când dormeam acest lucru eu îl consider un viol repetat. Am mai declarat exact cea ce el personal mi a zis că ar fi transportat droguri și persoane din Siria pentru care a fost arestat în Austria pentru trafic de persoane cred . Pot fi acuzată pentru mărturie mincinoasă daca nu am dovezi pentru cea ce el personal mi a zis. Tot tatăl copiilor a mai zis că nu este de mulțumit cum a fost judecat și
că nu i sa dat un alt termen de judecata deoarece el urma să se elibereze pe 26 noiembrie anul acesta și eu am avut pe 23 noiembrie ultima înfățișare la proces , a zis că o va da în judecată pe doamna judecător și pe avocatul meu și pe mine pentru cele menționate mai sus Cu stima și respect va doresc o zi binecuvântată și frumoasă
Nu sunt intrunite elementele constitutive ale infractiunii de marturie mincinoasa prevazuta de art.273 NCP,deoarece se refera la "fapta martorului"