Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... TITLU DE PROPRIETATE fata de EXTRAS CF
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

TITLU DE PROPRIETATE fata de EXTRAS CF

Am extras CF pe un teren si la primarie imi spune ca nu are valoare intrucat pe amplasamentul respectiv a fost eliberat Titlu de Proprietate !
Ce valoare are un extras CF, are valoare juridica sau este o hartie statistica care spune ca atunci cand am mostenit terenul era al meu si acum a fost dat altcuiva. Proprietatea aparata de Constitutie este o simpla lozinca!
nu am titlu de proprietate si se pare ca degeaba am CF