avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 121 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua ,am si eu o intrebare va rog ,mama a decedat acum 10 ani casa apartinea jumate mamei si jumate bunici materne dupa decesul mamei sa facut succesiunea bunica a ramas cu jumatatea ei iar restu sa impartit intre noi frati si tatal nostru dupa un timp tata sa recasatorit intrebarea mea este actuala sotie a tatalui nostru are dreptul la mostenire? Ii poate face vreun testament sau vreun act pe mostenire! Precizez ca intre timp tatal si actuala sotie au formalizat casatoria
Cel mai recent răspuns: Sarasofia , utilizator 20:17, 15 Decembrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

bunica vitrega - cine o mosteneste? inna inna Buna ziua, Dupa moarte bunicii, bunicul meu s-a recasatorit. Mama avea 18 ani iar apartamentul in care locuiau toti trei era inchiriat. Ulterior l-au ... (vezi toată discuția)
Casa parintilor Ghinda02 Ghinda02 Daca apartamentul in care locuiesc este al parintilor mei, luat dupa Revolutie, pe numele amandorura voi mostenii vreun procentaj dupa moartea unuia din ... (vezi toată discuția)
Mostenire jaguar26iunie79 jaguar26iunie79 Buna ziua!Am o nelamurire in cazul unei mosteniri si as vrea sa stiu urmatoarele:daca sunt singur la parinti si ai mei sunt despartiti de ceva vreme,mama fiind ... (vezi toată discuția)