Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua ,am si eu o intrebare va rog ,mama a decedat acum 10 ani casa apartinea jumate mamei si jumate bunici materne dupa decesul mamei sa facut succesiunea bunica a ramas cu jumatatea ei iar restu sa impartit intre noi frati si tatal nostru dupa un timp tata sa recasatorit intrebarea mea este actuala sotie a tatalui nostru are dreptul la mostenire? Ii poate face vreun testament sau vreun act pe mostenire! Precizez ca intre timp tatal si actuala sotie au formalizat casatoria
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc frumos