Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... reobtinerea permisului anula
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

reobtinerea permisului anula

Ma numesc Ovidiu Dan
> Eu am detinut permis de conducere cat.A BE CE dar am avut un accident, si am fost depistat sub influenta alcoolului nu a fost nimica grav nu au fost victime nu a fost nimeni cu mine in masina ,am lovit un ghiveci de flori .Mi s-a intocmit dosar penal, am fost condamnat la 8 luni cu suspendare cu 2 ani si 8 luni perioada de incercare.Permisul mi -a fost anulat A trecut un an de la data sentintei judecatoresti si as vrea sa stiu care este procedura de recuperare ce acte imi trebuie la dosar ce pasi sunt de urmat pentru ami reface permisul de conducere

Ca sa nu gresesc am apelat la Dvs. si sper sa-mi dati un raspuns corect
CU RESPECT, Ovidiui
oviyou, utilizator
la un an de la ramanerea definitiva a hot. jud. avetzi dreptul sa facetzi din nou scoala de soferi si sa datzi examenul pt obtinerea permisului de conducere.