Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata indemnizatie crestere copil

Mi-am reluat activitatea pe 20.11.2017 și pana la data de 29.11.2017 am depus și dosarul pentru stimulent de inserție. În luna decembrie nu mi-au fost virați banii pt cele 20 de zile din luna noiembrie și bineînțeles nici stimulentul. M-am interesat la Direcția de Plati și mi s-a spus ca nu permite programul sa se facă plata fractionat și banii vor fi virați în luna următoare, adică ianuarie . La fel și plata stimulentuluitat.
Este corect acest lucru? De ce în prima luna, programul a plătit fracționat indemnizația (din 5.5.2015) iar acum nu mai poate?
elz21teo, utilizator
Din punctul meu de vedere nu este corect. Cred ca, mai repede, este vorba de o intarziere in prelucrarea incetarii concediului si inceputului stimulentului.