avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata indemnizatie crestere copil

Mi-am reluat activitatea pe 20.11.2017 și pana la data de 29.11.2017 am depus și dosarul pentru stimulent de inserție. În luna decembrie nu mi-au fost virați banii pt cele 20 de zile din luna noiembrie și bineînțeles nici stimulentul. M-am interesat la Direcția de Plati și mi s-a spus ca nu permite programul sa se facă plata fractionat și banii vor fi virați în luna următoare, adică ianuarie . La fel și plata stimulentuluitat.
Este corect acest lucru? De ce în prima luna, programul a plătit fracționat indemnizația (din 5.5.2015) iar acum nu mai poate?
Ultima modificare: Luni, 18 Decembrie 2017
elz21teo, utilizator
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 09:19, 19 Decembrie 2017
Din punctul meu de vedere nu este corect. Cred ca, mai repede, este vorba de o intarziere in prelucrarea incetarii concediului si inceputului stimulentului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil 77way 77way Buna seara. Am nascut pe 14 decembrie 2010 si pe 1 decembrie 2012 ma intorc la serviciu. Spuneti-mi va rog daca mai primesc indemnizatie in luna decembrie? Si ... (vezi toată discuția)
Maternitate Lutzu21 Lutzu21 Buna ziua. Sotia mea are contract de munca inregistrat din data de 15 ianuarie 2014 iar in luna noiembrie in perioada 15-20 este preconizat sa nasca. are ... (vezi toată discuția)
Tatal - concediu crestere copil Andig Andig Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea situatie pe care va voi expune in continuare. Pe 30 noiembrie 2012 am nascut si in momentul de fata ma aflu in concediu ... (vezi toată discuția)