Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Fara raspuns
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Fara raspuns

Am facut 2 reclamatii la primarie si nu mi s a raspuns in termenul legal ,de la prima reclamatie au trecut 64 de zile iar de la a doua reclamatie 33 de zile,mentionez faptul ca ambele reclamatii contin acelasi subiect,cui trebui sa ma adresez ptr a obliga primaria sa mi raspunda,multumesc.
Puteti deschide actiune in contencios administrativ impotriva primariei conform prevederilor Legii nr. 554/ 2004.
Va adresati cu o cerere de chemare in judecata a Primariei la Tribunalul in raza careia are sediul Primaria.