Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Sponsorizare micro
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Sponsorizare micro

Buna ziua,cum pot redirectiona 20% din impozitul pe venitul microintreprinderii catre un ONG cu activitate educationala
Care este baza legala.Va multumesc
george-neagu, moderator
Se aplica acea facilitate de care amintiti doar la firmele platitoare de impozit pe profit, nu la cele platitoare de impozit pe venit 1% sau 3%.
daca doriti sa faceti o sponsorizare ...o faceti ...dar daca sunteti platitoare de impozit pe venit micro nu aveti nici o facilitate