Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prenatal

Buna seara,in data de 19.12.2017am născut 2fetite premature.sunt in concediu medical până în data de 25 .12.2017 ,dar sunt internata de când am născut .pot beneficia de prenatal dacă sunt internata?
Puteti beneficia de concediu de maternitate numai daca aveti un stagiu minim de cotizare de o luna in ultimele 12 luni anterioare lunii acordarii concediului.