Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA siteuri de lifestyle pe care rulez Google Adsense
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA siteuri de lifestyle pe care rulez Google Adsense

Buna ziua. Ma ocup cu siteuri de lifestyle, pe care rulez Google Adsense. Pana anul acesta castigurile din Adsense am declarat prin Declaratia 201, dar mi-a zis cineva ca daca primesc in fiecare luna bani prin Adsense, atunci asta inseamna deja activitate economica, deci trebuie sa declar veniturile prin PFA sau SRL. Eu am un PFA, si acuma vreau sa trec castigurile pe PFA.

In contum meu de Adsense pot sa modific plata pe contul bancar deschis pentru PFA, insa in desfasuratorul de Chintanta de plata care imi da Adsense-ul o sa apara doar numele de PFA, si adresa. Nu pot sa trec si CUI-ul.
Este cumva o problema daca doar pe factura o sa apara CUI-ul meu, si pe chitanta de plata dupa care facturez apare doar numele de PFA si adresa respectiva?
george-neagu, moderator
Recomand Luiza Danieliuc. LINK SmartAdvisors. [ link extern ] /