avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... mutare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

mutare

in cazul in care ma mut din brasov in bucuresti, cumparandu-mi in bucuresti un imobil nou si angajandu-ma-n campul muncii in bucuresti, este nevoie sa mi-l schimb si domiciliul din cartea de identitate, pentru a ma putea angaja sau ma pot angaja in bucuresti , pastrandu-l domiciliul din cartea de identitate din brasov?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:30, 26 Decembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va puteti angaja in Bucureşti , pastrandu-va domiciliul din cartea de identitate din Brașov.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va puteti angaja in Bucureşti , pastrandu-va domiciliul din cartea de identitate din Brașov.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletin pierdut 7jellies 7jellies Buna seara! As avea si eu o intrebare la dumneavoastra. Mi-am pierdut buletinul in Bucuresti si sunt din provincie. Cum as putea sa rezolv sa il fac in ... (vezi toată discuția)
Preschimbare carte identitate cornel_t12 cornel_t12 Bunaseara, Va rog sa imi spuneti daca se poate preschimba cartea de identitate (a2a carte - schimbarea celei de la 14 ani) in Bucuresti, daca eu sunt din ... (vezi toată discuția)