Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim

Care este nivelul minim de salariu pe care -l pot primi?am fost penalizat pentru nerealizare de plan cu 300 ron si ma tem, ca-n curand o sa trebuiasca sa aduc eu bani deacasa....
Iar sanctionarea se face dupa indeplinirea procedurii de cercetare prealabila. Aveti vreo dovada a retinerii acestor sume?
Fluturasul de salariu pe care-l primesc pe mail.
Acesta poate constitui, eventual, un inceput de proba. Cum primiti banii? Prin virament bancar?
Banii se vireaza pe card.
Concluzia...maxim de penalizare nu poate depasi 10% ? baza legala?