Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale parti sociale srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

parti sociale srl

300 lei capital social....doi asociati au 33%iar al treilea 34% ...cati lei trebuie sa depuna fiecare?
Asociatii cu 33% vor depune cate 99 de lei, iar cel cu 34 % va depune 102 lei.
ok...reformulez....sunt doi asociati ....capitalul social se majoreaza de la 200 lei la 300 lei ca urmare a cooptarii in cadrul societatii al unui al treilea asociat...cum vor fi impartite partile sociale?
Daca cei doi asociati au parti egale, iar al treilea depune tot 100 de lei, atunci fiecare va avea , in final, cate 33,333 %.
asa stiam si eu...doar ca ieri la Registru nu mi-a dat ok...trebuie sa pun doi asociati cu 33%, iar al treilea cu 34%....doar ca atunci nu vor avea parti egale.......intrebare?...ce fac?