Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere politie

Buna seara , am si eu o problema, cu ceva timp in urma m-am certat cu prietena mea am bruscat-o de cateva ori si ea s-a invintetit. Mi-a depus plangere la politie si am primit un ordin sa nu ma apropii de ea timp de 6 ani dupa care ea si-a retras plangerea. Acum l-am batut pe un baiat iar acesta si-a scos certificat medico legal si a depus o plangere la politie. Ce mi se poate intampla in cel mai rau caz? Multumesc.
Sa fiti trimis in judecata si condamnat.
Buna seara ,

Ca sa vin in ajutorul tau ,iti dau un pont ,incearca sa stingi conflictul prin mediere, intre voi partile ,ori prin avocat sau prin mediator . Poti face asta acum in faza incipienta a dosarului cit plingerea se afla la politie.