Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie anticipata

M am pensionat in 03.01.2011 anticipat partial ,iar in data de 06.07.2012am intrat la acordarea pensiei ptr. limita de varsta.Aceasta lege de recalculare a pensiei anticipate imi da dreptul sa depun o cerere ptr recalculare ?...sau se refera la cei care sunt inca pensionati partial si in acest moment .Nu am inteles exact substratul legii ,cum si la cine se aplica .Va multumesc anticipat ptr. lamurire
Se refera la cei care sunt inca in pensie anticipata partiala.
Carp Mircea, utilizator
ECarp Mircea a scris:

Se refera la cei care sunt inca in pensie anticipata partiala.

nistorsofia a scris:

ECarp Mircea a scris:

Se refera la cei care sunt inca in pensie anticipata partiala.

Multumesc ...de fapt probabil se refera la penalizare dar,spuneau ca e un nou mod de calcul in 2016 fata de 2011 cand am iesit eu...dumnezeu sa I mai inteleaga !!!... o dupaamiaza placuta si La multi ani! :-)